THORENS TD 1500 elegantne vinüülplaadimängija

1,970.00

Juba 1965. aastal tuli turule Thorens TD 150 – kompaktne plaadimängija, mis käivitas tehnilise revolutsiooni plaadimängijate tootmises. Just selle mängija sees kasutati esmakordselt masstootmises vedrustusega aluskasti. Põhimõte osutus väga edukaks ja leidis aastate jooksul palju jäljendajaid.

Sarnaselt kuulsale eelkäijale on ka uuel, käsitsi juhitaval Thorens TD 1500-l aluskast, mis eraldab koonilise vedru abil plaaditaldriku ja helikäpa aluse mootorist ning raamist. Erinevalt TD 150-st saab neid vedrusid reguleerida ülalt, läbi vastavate avade, mis muudab reguleerimise palju lihtsamaks ning täpsemaks.

Alalisvoolumootori kiirust jälgitakse elektrooniliselt inkrementaalkoodriga ja kõrvalekaldeid korrigeeritakse automaatselt. See võimaldab ka väga häid sageduse ebalineaarsuse näitajaid.
Omas hinnaklassis on tõeliselt unikaalseks müügiargumendiks TD 1500-l XLR balansseeritud väljundite olemasolu, mis annab võimaluse kasutada tulemuslikult ka MC-tüüpi helipead. Loomulikult on olemas ka tavapärane RCA-pistikute paar.

Uus TP 150 helikäpp on sarnane TP 124-ga, mida kasutatakse uuel Thorensi mudelil TD 124 DD. Helikäpa efektiivne kaal on 14 grammi, selle kõrgus ja asimuut on reguleeritavad ning see on varustatud standardse SME-pistikuga. Tänu sellele saab helipeahoidikuid hõlpsasti vahetada ja uute helipeade paigaldamine on oluliselt mugavam.

Standardvarustusena tuleb kaasa kvaliteetne ja eelnevalt paigaldatud Taani tootja Ortofoni helipea 2M Bronze. See on osutunud Thorens TD-le täiuslikuks helipea valikuks tänu Hopelex’i poolt toodetud spetsiaalsele resonantsivabale materjalile ja õhukese profiiliga Fine Line nõelale.

  • kolme koonilise vedruga aluskast
  • täpne ja vaikne rihmvedu
  • massiivne 1.4 kg survealumiiniumist plaaditaldrik
  • eelpaigaldatud helipea Ortofon 2 M Bronze
  • elektriliselt kontrollitud mootor
  • balansseeritud (XLR) ja balansseerimata (RCA) väljundid
  • Thorensi ülitäpne helikäpp TP 150

 

Rohkem infot leiad tootja kodulehelt.