Wharfedale Super Denton suured riiulikõlarid

1,199.00

Suurbritannias tegutseva hi-fi brändi Wharfedale tegutsemise algus ulatub lausa aastasse 1932. Pikkade aastate jooksul on jõutud korduvalt turule tuua uuenduslikke ja hiljem ikoonilise staatuse pälvinud heliseadmeid.

Ka uued SUPER DENTON riiulikõlarid kuuluvad Wharfedale’i pärandit väärtustavasse ja taaselustavasse Heritage seeriasse ning põhinevad Wharfedale’i ajalooliste mudelite originaaldisainil. Sisult on muidugi tegemist uute, modernsetele nõudmistele igati vastavate kõlaritega, mille puhul on säilitatud algupärane välimus ja helisignatuur, kuid mis tulevad toime kõikvõimalike tänapäevaste heliformaatidega ja sobivad kõikmõeldavaisse helisüsteemidesse ning situatsioonidesse.

Algne Wharfedale Denton mudel oli tema jõudlust arvestades äärmisel kompaktne, seda ajal, mil hi-fi kõlarid olid tavaliselt palju suuremate ja mahukamate kastidega. Kui Dentoni eelnevad kõlaripaarid olid 2-ribalised, siis 1971. aastal turule toodud Denton 3 oli juba kolmeribaline. See osutus aga revolutsiooniks, kuivõrd tegemist oli tolle aja väikseima kolmeribalise kõlariga. Ometi pakkus see tõsist konkurentsi palju suurematele kõlaripaaridele. Traditsioonilise välimuse ja moodsa sisuga Super Dentonid teevad seda tänagi, sest ka praegusel hetkel on need ühed väikseimaid kolmeribalised kõlarid, mille massiivne kõla hämmastab pea igal kuulamisel.

Kõlari keskteljel olevale 6,5-tollisele bassielemendile sekundeerivad keskmest nihkes olevad kesk- ja kõrgsageduselemendid, mis säästavad om asetusega väärtuslikku ruumi ja aitavad samal ajal vähendada ülemiste sageduste peegeldusi. Peegelkonfiguratioonis disainitud Super Denton kõlaripaar on hoolega optimeeritud suurima sügavuse ja avarusega stereopildi esitamiseks.

Super Dentoni kõlarikastid on varustatud hoolika sisemise toestuse ja akustilise summutusega ning  kesk- ja madalsageduselementide tagumised osad asuvad isoleeritud korpustes. Kõlarikastiehituses on kasutatud resonantside vähendamiseks aga erineva tihedusega puitude kombinatsiooni – sisemine puitplaastplaat on spetsiaalsest liimist vahekihiga ühendatud välimise MDF kihiga. Ja tulemus on tõeliselt hea! Nagu kõik Heritage seeria mudelid, on ka Super Dentonid kaetud käsitööna paigaldatud luksusliku puitvineerkihiga.

6,5-tolline bassielement on häälestatud nii, et selle bassilaiendus jääks alla 40Hz ehk madalamale, kui standartne basskitarri E1 häälestus ja see on nii kompaktsete mõõtmetega kõlari kohta väga märkimisväärne tulemus. Kahetolline (50mm) esksageduselement tugineb Evo sarjas kasutatavale pehme kupliga elemendile, millele on tehtud kohandusi vastavalt Super Dentoni vajadustele. 1-tolline element pärineb aga Wharfedale Dovedale mudelilt ja selle juures on kasutatud täpseid ja vastupidavaid keraamilisi detaile. Juba eraldi võttes võimekate elementide ja hoolikalt testitud lõikesagedustega kooslus annab tulemuseks suurepärase ekspressiivsuse, madala bassi, haaravate kesksageduste ning ruumilise kõrgema heliribaga esituse, mis särab eriliselt oma selguse ja elususega.

Kõlaritega on kaasas sptsiaalse struktuuri ja hea akustilise läbipaistvusega kõlarikatted, mis on disainitud kõlari küljepaneelidel tekkivate peegelduste vähendamiseks.

  • kompaktsed mõõtmed
  • ajalooliselt ehe ja elegantne välimus
  • 3-ribaline disain
  • 6,5-tolline madalsageduselement
  • tasakaalus peegelkonfiguratsioon võimaldab sügavamat ja avaramat esitust
  • võimas ja kaasahaarav heli, mida eeldaks kuulda palju kallimatest kõlaripaaridest
  • väga heade akustiliste omadustega kõlarikatted

Wharfedale Super Denton taaselustab ajaloo parimaid peatükke ning ütlus “Vana arm ei roosteta!” iseloomustab neid kõlareid hästi.

Rohkem infot leiad tootja kodulehelt.

NB! Super Denton kõlarite tarned algavad 2024. aasta aprillis.
Kui tahad kindel olla, et saad need kõlarid esimesest Euroopa lattu jõudvast partiist, siis võid need juba täna ära broneerida kas meiega ühendust võttes või pannes toote ostukorvi ja valides makseviisiks “Tasumine arve alusel” või “Tasumine salongis kohapeal” – sel juhul ei pea enne kauba meile jõudmist oma virtuaalset kukrut kergendama.