Denon DRA-900H striimiv 8K AV-stereoressiiver

745.00

Denon DRA-900H stereoressiiver on Denoni uusim (välja kuulutatud 1. septembril 2023)  stereoressiiver ja mõeldud pakkumaks head stereoheli, erinevate audio-video seadmete lihtsat ühendusvõimalust ja mugavat striimingteenuste kasutust.

Sisuliselt on tegu kodukinoressiiveriga, mis on mõeldud 1 või 2 kõlaripaari kasutamiseks (näiteks 1 paar ühest toas ja teine paar teises toes või näiteks õues) koos võimalusega neid paare koos või eraldi kasutada. Samas puudub aga peamine klassikalise kodukinoressiiveri funktsioon ehk tugi surround-heliformaatidele ja võimalus ühendada ressiiveriga mitmekanali heli mahamängimiseks vajalikud kõlarid nagu keskkõlar, tagumised surroundkõlarid (ja ka Atmos kõlarid).

Samas on sel ressiiveril 6 HDMI sisendit (nendest 3 tk on täisväärtuslikud HDMI 2.1 ühendused 8K resolutsiooni toega (8K/60 ja 4K/120 sealhulgas 8K upscaling)) ja üks eARC-toega HDMI väljund. See annab võimaluse ühendada rida erinevaid videoväljundiga seadmeid (digiboxe, Blu-Ray mängijaid jne) otse ressiiveri külge ja suunata sealt heli kõlaritesse ja pilt telerisse või siis ühendada kõik need seadmed teleri HDMI sisenditesse ja lasta teleril (kui sel on eARC või ARC toega HDMI pesa) suunata heli ressiiverisse. Esimene variant eeldab suuremat vajadust ressiiveri kaugjuhtimispulti kasutada, teise puhul on aga võimalik hakkama saada ainult teleri enda puldiga. HDMI ühendustest rääkides on video poolt toetatud nii HLG, HDR, Dolby Vision, HDR10+ kui ka Dynamic HDR, mängureid huvitavatest standarditest näiteks Variable Refresh Rate (VRR), Quick FrameTransport (QFT) ja Auto Low Latency Mode (ALLM).

Muudest sisenditest on olemas 2 paari analoogsisendeid, üks MM-helipeade toega phono- ehk vinüülplaadimängija sisend, 2 optilist ja 1 koaksiaalne digisisend. Väljundid on olemas nii peamise kui ka lisatsooni jaoks, subwoofreid saab antud ressiiveriga aga ühendada lausa 2 tk.
Striimingteenuste osas on võtmesõnaks HEOS platvorm – antud ressiiver on varustatud vastava “kaardiga” ja toetab nii põhilisi striimingteenuseid nagu Spotify (Spotify Connect kujul), Tidal, Amazon Music HD, TuneIn.
Olemas on ka 2 suunalise Bluetoothi tugi ehk ressiiverisse on võimalik heli üle Bluetoothi nii saata kui ka sealt seda Bluetooth kõlaritesse või kõrvaklappidesse edastada.
Unustatud pole ka raadiovastuvõtu-entusiaste – selles ressiiveris on nii traditsiooniline FM kui ka uuemale ajale kohane DAB+ tuuner. Vanakooli AM-vastuvõtjat see mudel aga ei oma.
Mainime ära ka (reguleeritava nivooga) liiniväljundid põhitsoonile kui ka Zone 2 jaoks – need võimaldavad antud ressiiverit kasutada mugava keskseadmena/kommutaatorina erinevate aktiivkõlarite ja stuudiomonitoride omanikud; ka annab see lõppvõimendite omanikele võimaluse kasutada antud ressiiverit striimeri-eelvõimendina.

Võtmenäitajad:

 • võimsus 2x100W (8 oomi, 20Hz-20kHz,THD: 0.08%, 2 kanalit)
 • FM/DAB+ raadio
 • A/B kõlariterminalid
 • ühendused kahele subwoofrile
 • 3 digisisendit, 2 analoogsisendit, 1 phono (MM) vinüülplaadimängija sisend ja ARC liides TV jaoks
 • 3 x HDMI 2.1 sisendit (8K), 3 x HDMI 2.0 sisendit (4K) ja 1 HDMI väljund (ARC/eARC toega)
 • Wi-Fi, AirPlay 2, HEOS multiroom
 • mugavaks juhtimiseks Denon Remote App ja HEOS äpp, hääljuhtimine läbi Siri ja Amazon Alexa
 • toetatud Spotify Connect, Tidal, Deezer, internetiraadiod jm striimingteenused
 • USB sisend esipaneelil, et mängida maha USB mäluseadmetel olevaid faile (MP3, WAV, FLAC, ALAC ja DSD (2.8/5.6MHz))
 • Bluetooth vastuvõtja ja saatja
 • Bassi- ja kõrgsageduste reguleerimine otse esipaneelil olevate nuppudega ning ka Direct reziim

Lisainfot vaata tootja kodulehelt

Soovid teada, kuidas Denon DRA-900H sinu lemmiklugusid mängides kõlab ja millised kõlarid sellega kõige paremini kokku mängivad? Siis tule ja külasta meie salongi!