FiiO Q15 DAC/kõrvaklapivõimendi

399.00

FiiO Q15 mobiilsel DAC/kõrvaklapivõimul on uuendusena olemas läbi USB-C ühenduse toimiv desktop-režiim, mis tähendab, et kui seade AC-adapteri abil vooluvõrku ühendada, siis akut samal ajal ei kasutata. Nii säästad akut pidevast laadimisest, kuid see annab juurde ka väljundvõimsuses (kuni 1600mW), mis on võrdne suuremate desktop-tüüpi seadmetega.

Q15 kombineerib endas USB-DAC-i, Bluetooth ja koaksiaalse dekodeerimise ja on seetõttu väga paindlik erinevate kasutusviiside suhtes.

Läbi USB saab seda ühendada arvuti, nutiseadmete ja mängukonsoolidega kuni vöga kõrge lahutusvõimega formaatideni 768kHz/32bit PCM või DSD512.

Bluetoothi abil saad ühendust nutiseadmete ja digitaalsete meediapleierite ning muude seadmetega. Toetab erinevaid kõrgresolutsioonilisi koodekeid, näiteks LDAC/aptX Adaptive

Koaksiaalse ühenduse kaudu saad Q15 ühendada CD-mängija, striimeri/meediamängija või mõne muu koaksiaalset ühendust omava heliallikaga. Toetab formaate kuni 192kHz/24bit PCM või DSD64.

AKM lipulaevaks olev DACi kombo – AK4191EQ+AK4499EX

Uudisena sisaldab FiiO Q15  AKM-i viimast DAC-kiipide kombinatsiooni – AK4191EQ+AK4499EX. Uus “DWA Routing Technology” tehnoloogia võimaldab uuel tasemel naturaalse, detailse ja realistliku helipildiga esitust.

Populaarse desktop-seadme FiiO Q7 võrdväärsed digitaalsed komponendid võimaldavad samaväärset esitust, mis on sellel tasemel mobiilse DAC/kõrvaklapivõimenduse puhul erakordne! XMOS 16-tuumaline XU316 protsessor toetab formaate lausa kuni 768kHz/32bit PCM, DSD512 + MQA. Informatiivne ja selge IPs-ekraan annab suure navigeerimismugavust ja teavitab sind kõigest, mis seadmes toimub.

Q15-l on olemas ka ühe nupuvajutuse abil aktiveeritav telefoni-režiim, mille aktiveerimisel ei kurna seade telefoni akut, vaid kasutab Q15-sse sisseehitatud toiteallikat.

15-osaline digitaal-analoog toiteallikas (siit ka mudelinimetus Q15!) koosneb 15 erinevast osast – digitaalne, analoog, kõrvaklapivõimendi jne. 21 madala müratasemega LDO-d võimaldavad seadme täpset kontrollimist ja 35 madala takistusega kondensaatorit tagavad piisava energiareservi ning stabiilsuse.

Esimest korda on uue Q15 puhul kasutuses kriimustustele vastupidav ja näpujälgede vaba AG-klaas, tänu millele on seadet mõnus ning mugav käes hoida. 18:9 formaat ja kompaktne suurus teevad sellest praktilise ja nauditava reisikaaslase, mis sobitub hästi kokku erinevate nutiseadmetega.

Palju on läinud mõttetööd ka seadme kestvuse ja turvalisuse suurendamisse ning eelkõige igasuguse võimaliku ülekuumenemise  vastu, mis võiks kahjustada erinevaid komponente. Tulemuseks töökindlus pea igal temperatuuril ja võimsusastmel. Lisaks kaitse ülepinge ja elektreivõrgust lähtuvate häirete vastu.

Ja mis kõige tähtsam – Q15 kõlab fantastiliselt. 5 etapiline signaali- ja võimendusahel koos DAC-IV LPF kõrvaklapivõimendiga kindlustavad soliidse dünaamika, madala moonutus- ja mürataseme, olenemata sellest, kas kasutad kõrvasiseseid (IEM) või erinevat tüüpi täissuuruses kõrvaklappe.

  • tänu kahele erinevale toiterežiimile (eraldi USB-C toide) sobib nii mobiilseks kui statsionaarseks kasutamiseks
  • 1600mW väljundvõimsust tagab toimetuleku laia valiku kõrvaklappidega
  • Bluetooth / USB / koaksiaal ühendused igaks situatsiooniks
  • AKM parim DAC kombinatsioon AK4191+AK4499EX – digitaal ja analoog osad on eraldatud, mis tagab oluliselt parema helikvaliteedi
  • Qualcomm QCC5125 Bluetooth kiip – eraldiseisev Bluetooth kiip, hi-res koodekite tugi (k.a. LDAC)
  • XMOS 16-tuumaga XU316 – toetab 768kHz/32bit PCM, DSD512 ja MQA täielikku dekodeerimist
  • värviline IPS ekraan lihtsustab navigeerimist ja on informatiivne
  • kogu seadet hõlmav PEQ – 10-ribalise ekvalaiseri seaded on saadaval kõigi Bluetooth koodekite ja USB-ühenduse kasutamisel (kuni 192k)
  • 5-etapiline helisignaali ring – 5 tasemeline nivoo seadistus, 15osaline digitaal-analoog toiteallikas
  • kõikehõlmav kaitse – ülekuumenemise/ülepinge/DC häirete vastu + eraldi tarkvara & aku kaitse mehhanismid

Rohkem infot leiad tootja kodulehelt.