Pro-Ject Cork it vinüülplaadi alusmatt

25.00

Plaadimattide puhul on alati vaieldud selle üle, kas ja kuidas see taasesitust mõjutab. Vinüüplaadi ja selle aluse pinna koostoimet ning mõju üksteisele on aga tegelikkuses ülitundliku nõela abil üsna lihtne kontrollida.

Tavalised viltmatid tagavad plaadi aluse pinna ühtluse ja sujuvuse, kuid probleemiks on staatilised laengud. See tähendab, et vildist alusmatt tõmbab enda külge tolmu, mis kandub kergesti plaatidele edasi ja mõjutab seeläbi nii taasesitust, kui plaadi ning nõela seisukorda ja seeläbi ka nende eluiga. Lisaks on vildist alusmati summutusomadused väga kesised, eriti metallist plaaditaldrikute puhul (mootorist ja väliskeskkonnast kanduvad vibratsioonid segavad taasesitust).

Paksud kummimatid summutavad aga ülearu ja omavad seeläbi isoleerivat effekti, mille tõttu staatilised laengud akumuleeruvad vinüülplaadi pinnale ning tekitavaid kuuldavaid krõbinaid ja praksatusi.

Nahast ja korgist alusmatid on aga kaks väga huvitavat uut võimalust taasesituse kvaliteedi oluliseks parendamiseks. Need materjalid summutavad paremini kui vildist alusmatid, ei kogu tolmu ning neil on plaadi pinnaga piisavalt kontakti, et staatilised laengud ei saaks koguneda. Kumb neist kahest materjalist omakorda parem on, sõltub juba plaaditaldriku tüübist ja helientusiasti eelistusest.

Pro-Jecti Cork it korgist alusmatt on taskukohane ja efektiivne viis oma vinüülplaadimängija taasesituse parendamiseks. Lisaks investeerid seeläbi ka plaatide ja helinõela pikaealisusesse – kasu on mitmekordne!

  • hea asendus tavalisele vildist või kummist alusmatile
  • vähem müra
  • vähem metallist plaaditaldrikutest lähtuvat resonantsi
  • vähem staatilisi laenguid
  • sobib kõikidele vinüülplaadimängijatele

 

Rohkem infot leiad tootja kodulehelt.

Saadaval järeltellimisel