Argon Audio Essentials Cork Rubber Mat vinüülplaadi alusmatt

40.00

Argon Audio Essentials Cork Rubber Mat korgist/kummist alusmatt on soodus ja efektiivne viis oma vinüülplaadimängija taasesituse parendamiseks. Lisaks investeerid seeläbi ka plaatide ja helinõela pikaealisusesse – kasu on mitmekordne!

Plaadimattide puhul on alati vaieldud selle üle, kas ja kuidas see taasesitust mõjutab. Vinüüplaadi ja selle aluse pinna koostoimet ning mõju üksteisele on aga tegelikkuses ülitundliku nõela abil üsna lihtne kontrollida.

Tavalised viltmatid tagavad plaadi aluse pinna ühtluse ja sujuvuse, kuid probleemiks on staatilised laengud. See tähendab, et vildist alusmatt tõmbab enda külge tolmu, mis kandub kergesti plaatidele edasi ja mõjutab seeläbi nii taasesitust, kui plaadi ning nõela seisukorda ja seeläbi ka nende eluiga. Lisaks on vildist alusmati summutusomadused väga kesised, eriti metallist plaaditaldrikute puhul (mootorist ja väliskeskkonnast kanduvad vibratsioonid segavad taasesitust).

Paksud kummimatid summutavad aga ülearu ja omavad seeläbi isoleerivat effekti, mille tõttu staatilised laengud akumuleeruvad vinüülplaadi pinnale ning tekitavaid kuuldavaid krõbinaid ja praksatusi.

Nahast ja korgist ning kork-kumm alusmatid on aga palju paremad võimalused taasesituse kvaliteedi oluliseks parendamiseks. Need materjalid summutavad paremini kui vildist alusmatid, ei kogu tolmu ning neil on plaadi pinnaga piisavalt kontakti, et staatilised laengud ei saaks koguneda. Milline neist materjalides omakorda parem on, sõltub juba plaaditaldriku tüübist ja helientusiasti eelistusest. Kork-kumm matti soovitame meie kasutada eelkõige metallist plaaditaldrikute puhul.

  • hea asendus tavalisele vildist või kummist alusmatile
  • tuntavalt vähem müra
  • vähem metallist plaaditaldrikutest lähtuvat resonantsi
  • vähem staatilisi laenguid
  • sobib kõikidele vinüülplaadimängijatele ja näeb mängijale asetatult hea välja
  • parandab heli isegi soodsama hinnaklassi mängijate puhul

Rohkem infot leiad tootja kodulehelt.

5 laos (saab järeltellida)