Technics SL-1210GR2 vinüülplaadimängija

1,999.00

2016. aastal turule toodud SL-1210G ühendas Technicsi traditsioonilise analoog- ja täiustatud digitaaltehnoloogia. Selle vinüülplaadimängija suurepärane jõudlus raputas sõna otseses mõttes hi-fi turgu ja muutis otseajamiga plaadimängijate standardit.

Technicsi uuem Grand Class mudel SL-1210GR2 päris oma koostekomponendid just SL-1210G-lt. Tulemuseks mängija, mille jõudlus ületab tasemelt selgelt oma klassi tavastandardeid ja pakub vinüülisõpradele senisest veelgi rikkalikumat ja jõulisemat analoogheli.

Technicsi peaeesmärk uute SL-1200GR2/SL-1210GR2 vinüülplaadimängijate disainimisel oli otseülekande tehnoloogia täpsuse osas järgmisele tasemele viimine. See saavutati mootori vibratsiooni vähendamisega, optimeerides mootori tööd juhtivaid siinuslaineid PWM-signaali genereerimise kaudu, kasutades selleks ΔΣ (Delta Sigma) modulatsiooni, mis on olnud juba varasemast kasutusel Technicsi täisdigitaalsetes võimendites (näiteks mudelis SU-R1000).
Minnes tagasi otseveoga vinüülplaadimängijate ajaloos 1970. aastatesse, siis sel ajal genereeris mootori juhtimise siinuslaine signaali analoog RF-ostsillaator, mis tagas küll sujuva pöörlemise aga täpsusega, mis tänapäevaste standardite mõttes jättis kõvasti soovida. Pärast Technics SL-1200 plaadimängija taaselustamist 2016. aastal sai uus SL-1200GAE endale koos rauasüdamikuta staatoriga täiustatud mootoriga ka uue mootori juhtimise, mis põhines D/A muundamisel PWM-il (Pulse Width Modulation ehk pulsilaiusmodulatsioonil) kasutades vastavat juhtprotsessorit. Sellise lahenduse mõju pöörlemise täpsusele oli märkimisväärne ja see omakorda aitas saavutada madalamat mootori vibratsiooni. Vaatamata sellele lähenemisviisile ei olnud mootori juhtimise siinuslaine siiski 100% täpne.
Uutes GR2 vinüülplaadimängijates saadakse mootori juhtsignaal PWM-signaali abil, mis on genereeritud ΔΣ (Delta Sigma) modulatsiooni abil – see on ülitäpse 1-bitise D/A muundamise meetod, mida kasutatakse signaalitöötlusprotsessis Technicsi digitaalvõimendites, mis kasutavad nende patenteeritud tehnoloogiat JENO Engine. Selle lähenemisviisiga, millele on antud nimi ΔΣ-Drive (Delta Sigma Drive), genereeritakse täiuslik siinuslaine ja mootori vibratsioon väheneb radikaalselt. Sellel on märkimisväärne mõju eriti sagedusvahemikule, kus mootori vibratsioonid kattuvad käpa/headshelli kombo loomuliku resonantsiga. Vähem vibratsioone tähendab aga oluliselt paranenud nõela vinüülplaadi rajal liikumise täpsust. Nii saame tulemuseks hämmastavalt originaalilähedase signaali koos täpse helilava, detailsuse ja väga madala müratasemega.

Lisaks mootori juhtimise täiustamisele keskenduti inseneritöös ka mängija toitele. SL-1200GR2/SL-1210GR2 uus mitmeastmeline vaikne toiteallikas on kombinatsioon madala müratasemega kiirest toiteallikast, mis töötab sagedusel üle 100 kHz ja mürasummutusahelast, mis on võeti üle Technici tippmudelilt SL-1000R. Selles mürasummutusahelas kasutatakse sama tehnoloogiat, mida leiame viimastel aastatel laialdaselt levima hakanud aktiivse mürasummutusega kõrvaklappides –  müra kustutatakse, sisestades signaalile vastandfaasis mürasignaali. Selle meetodi abil on võimalik plaadimängija eri ahelates kasutada väga puhast alalisvoolu ja seeläbi saavutada kogu mängija puhul väga madal müratase ja erakordselt hea signaali-müra suhe.

Suurem osa uuete GR2 mängijate mehaanilisest konstruktsioonist on säilinud eelkäijalt: kasutusel on tugev ja raske 2-kihiline aluskorpus, mis on valmistatud alumiiniumist ja BMC-st (Bulk Molding Compound – “täidisvormimissegu”), mille kombinatsioon võimaldab kõrget vastupidavust vibratsioonile; kahekihiline alumiiniumist plaaditaldrik, mis on altpoolt summutatud tugeva ja tiheda kummiseguga kummiga, ülitundlik S-kujuline alumiiniumist käpp ja tõhusad isolaatorjalad.

Väikesi muutusi on toimunud ka välimuses – nimelt erinevalt varem tootmises olnud mudelist SL-1210GR ei ole SL-1210GR2 puhul enam näha hõbedasi detaile – nii on nii käpa vars, Start/Stop- ja kiiruse muutmise nupud ja erinevad muud detailid mängijaga ühte tooni ehk mustad. See annab uuele mängijale selgelt väärikama ilme.

Tänu raskele korpusele, robustsele konstruktsioonile ja tugevale mootorile on see mudel ideaalne nii DJ kasutuseks kui ka koduseks kauamängivate plaatide kuulamiseks, seda eriti siis, kui lemmikuks on rütmilisemad žanrid.

  • uus mootorajamisüsteem ΔΣ-Drive (Delta Sigma Drive)
  • stabiilset ja sujuvat pöörlemist tagav südamikuta otseülekandemootor
  • mitmeastmeline vaikne toiteallikas
  • täpne mootorijuhtimise tehnoloogia, mis kõrvaldab pöörlemise ebakorrapärasusest tulenevad ebasoovitavad vibratsioonid
  • tugevast sulamist taldrik
  • ülitundlik tasakaalustatud helikäpp
  • kõrge kvaliteediga koostisosad (sh kontaktid)
  • stabiilne silikoonisolaatoritega konstruktsioon, mis ei korja kergesti üles keskkonnast tulenevaid vibratsioone
  • tugev ja praktiline tolmukaas
  • kaasas singelplaatidele mõeldud adaptor

NB! Plaadimängija tuleb ilma helipeata, sobiva leiad endale SIIT.

Antud mängijast on ka hõbedast värvi versioon: Technics SL-1200GR2

Varasem SL-1210GR mudel on saanud soovitused väljaandelt Hi-Fi Choice:

Lisainfo leiad tootja kodulehelt.

NB! Technics SL-1210GR2 vinüülplaadimängija tarned algavad oktoobri (2023) keskpaigas.
Kui tahad kindel olla, et saad soovitud mängija esimesest Technicsi Euroopa lattu jõudvast partiist, siis võid juba täna selle ära broneerida kas meiega ühendust võttes või pannes toote ostukorvi ja valides makseviisiks “Tasumine arve alusel” või “Tasumine salongis kohapeal” – sel juhul ei pea enne kauba meile jõudmist oma virtuaalset kukrut kergendama.

Saadaval järeltellimisel