Sonos Arc nutikas Dolby Atmos toega soundbar

799.00

Sonos ARC on fantastiline uue ajastu Dolby Atmos soundbar – hääljuhtmisega, striimingteenuste toega, juhtmevabade tagakõlarite ja subwoofri lisamise võimalusega.

  • sisseehitatud striimingteenused
  • WiFi ja võrgukaabli pesa
  • HDMI eARC sisend + üleminek optilise ühenduse jaoks
  • Dolby Atmos
  • Apple Airplay 2
  • hääljuhtimine
  • ühilduvus erinevate teiste Sonos kõlarite ja muude toodetega erinevate surround- ja multiroom-lahenduste moodustamiseks

Varasemalt läbi optilise sisendi ühendatud soundbar suhtleb nüüd teleriga ajale kohaselt (eARC toega) kasutades HDMI ühendust. Tänu sellele mängib SonosArc maha ka Dolby Digital Plus ja Dolby TrueHD heliformaate. Dolby Atmos-e jaoks on sel soundbaril kaks ülespoole suunatud kõlarielementi (ehk kasutatakse laepõrgatust).

Loomulikult on olemas tugi hääljuhtimisele (Amazon Alexa, Google Assistant) ja Airplay 2-le. Kokku leiab Sonos Arcist 11 kõlarielementi (8 kesk-/madalsageduselementi ja 3 kõrgsagedusi edastavat elementi) ja tervelt 11 D-klassi võimendit. Häälestuseks ehk soundbari heli konkreetse ruumiga kokku sobitamiseks, on kasutusel Trueplay-tehnoloogia. Kahjuks eeldab see Apple’i nutiseadmete kasutamist. Samas on tegu ühekordse protsessiga, mida saab teha ka vaid korraks laenatud telefoniga.

Nagu kõikidel teistel Sonos kõlaritel on ka Sonos ARC-il sisseehitatud voogedastusteenused (Spotify Connect, Tidal, Deezer, Amazon Music, Soundcloud, internetiraadiod jms) – kokku üle 100 erineva teenuse. Kogu nimekirja leiad siit: https://support.sonos.com/s/article/3459?language=en_US

Seinale kinnitamiseks saad lisana tellida vastava kinnituse.

Valikus on nüüdsest ka valge viimistlus ja võrreldes kunagise Playbariga on Sonos ARC oluliselt saledam ja veidi pikem, tänu millele sobib see visuaalselt paremini suuremate (55″ ja rohkem) teleritega.

Komplektis on lisaks HDMI kaablile kaasas ka üleminek optiliselt HDMI peale nii, et ka vanemate telerite omanikud saavad seda kasutada (NB! Dolby Atmos sel juhul ei funktsioneeri).

Korraliku kodukinolahenduse jaoks soovitame soojalt (kuna lisanduv ruumilisuse efekt on rohkem kui tähelepanuväärne) tagakõlarite lisamist. Selleks sobivad Sonos One (nende hääljuhtimine lülitub sel juhul välja), Sonos One SL, Sonos Five paarid (ei sobi aga akuga Sonos kõlarid ehk Roam, Roam SL, Move ja Move 2)

UUS!
2022 aasta märtsis lasi Sonos välja uued Era 100 ja Era 300 kõlarid, mis sobivad samuti ARC-i juurde surroundkõlariteks. Erilist tähelepanu soovitame pöörata just Era 300 kõlaritele kuna need suudavad lisaks tagakanalite helile esitada ka Atmos-lisakõlarite heli ehk kui ARC ise suudab maha mängida 2 Atmos kanali heli, siis kaks Era 300 kõlarit lisavad sinna veel 2 Atmos kanalit. Nii on koos subwoofri(te)ga võimalik kokku panna 7.1.4 või 7.2.4 kanali kodukino lahendus ja seda ilma juhtmeid vedamata!

Veidi ka subwoofritest: ka siin kehtib tõde, et kodukino ilma subwoofrita ei ole õige kodukino (seda eriti suuremate ruumide puhul). Valikuid on siin 2:
* Sonos SUB Gen 3 (kui juba varasemast on olemas SUB Gen 2, siis sobib ka see) ja neid võib ARC-iga liita kuni 2 tk.
* väiksemate ruumide puhul sobib ka Sonos SUB Mini (aga siin tuleb tähele panna tõsiasja, et neid saab ARC-iga liita vaid ühe).
Sub Mini ja SUB-i korraga aga ARC-iga ühendada ei saa. Ka ei ole võimalik ARC-iga ühendada mõne teise tootja juhtmega või juhtmevaba subwoofrit.

Kui kasutada Sonos AMP-i, siis on võimalik ARC-i juurde lisada ka juhtmega tavalisi tagakõlareid. Ja lahendus on ka neile, kes soovivad ARC-i külge ühendada väliseid heliseadmeid (näiteks vinüülplaadimängija või CD-mängija) – selleks on mõeldud Sonos Port.

 

Väljaanne What Hi*Fi? on seda soundbari hinnanud nii viie tärni kui ka aasta toote auhinnaga:

Lisainfo leiad tootja kodulehelt.

Üksikasjaliku ja illustreeritud Sonos ARC-i kasutusjuhendi leiad Sonose juhendite lehelt

Soovid teada, kuidas Sonos ARC muusikat mängides kõlab või millist kodukinoelamust kas üksi või koos erinevate Sonos subwoofrite ja tagakõlaritega pakkuda suudab?
Siis tule ja külasta meie Sonos toodete demoruumi!