Sonos One (Gen 2) nutikas kõlar koos hääljuhtimisega

195.00

Sonos One Gen 2 on võimekas tark Wi-Fi kõlar koos hääljuhtimisega!

Kokates käsipidi toidu sees? Telefoni pole käepärast? Tänu hääljuhtimisele (Sonos, Alexa või Google Assistant) on kõlari kasutamine väga mugav – lihtsalt edasta kõlarile distantsilt käsklus ja naudi puutevaba kõlari juhtimist. Vaheta lugusid, muuda volüümi, küsi ilmateadet – nimeta vaid! Oma privaatsuse austajatele olgu märgitud, et hääljuhtimiseks vajalikke mikrofone saab sel kõlaril ka välja lülitada.

  • Sobilik kõikjale – magamistuppa, elutuppa, kööki, lastetuppa, niiskuskindluse tõttu ka vannituppa ja teistesse niisketesse või külmadesse ruumidesse ja ka õue (eeldusel, et kõlar on sademete ja muu muu vee eest kaitstud)
  • Kasuta üksikult, stereopaarina või osana Sonose kodukino- või multiroom-süsteemist
  • Töötab üle WiFi, toetatud on ka Apple AirPlay 2 ja enam kui 80 striimingteenust (Spotify Connect, Tidal, Apple Music, kümned tuhanded internetiraadiod üle terve maailma jpm)
  • äpi abil on võimalik muuta kõlari heliparameetreid – kõrgete ja madalate sageduste osakaalu ja lülitada Loudness sisse/välja
  • Trueplay – Apple nutiseadmete abil on võimalik häälestada kõlari heli sobivamaks arvestades ruumi suurust ja akustikat
  • Flexsoni valikust leiab One jaoks erinevaid seina- ja laekinnitusi, fikseeritud ja reguleeritava kõrgusega jalgu: https://pood.valiheli.ee/tootja/flexson/
  • Sonos one nagu ka teised Sonos tooted saavad läbi ka IKEA Symfonisk nutikõlaritega, mis on oma olemuselt Sonose poolt välja töötatud Sonos äpiga juhitavad kõlarid, millel on IKEA disain. Lisainfo: https://www.ikea.ee/et/collections/symfonisk

 

Lisainfo tootja kodulehel

Kõlar on saanud ka 5* maailma tuntuimalt helitehnika ajakirjalt “What Hi-Fi”

Veel testiülevaateid:

TechRadar: “We think the Sonos One is the best smart speaker on the planet”  LINK

SoundGuys: “Difficult to set up, but nice to use”  LINK

Digitest: “Neile, kes aga otsivad endale häälekat juhtmevaba kõlarit, mis näeks hea välja, oleks kvaliteetselt koostatud ning teeks suurepärast heli, siis annan julgelt Sonos One’ile oma õnnistuse”  LINK

 

Soovid teada, kuidas Sonos One SL kõlab või tahad näha, kui mugav on Sonos äpiga Sonos kodukinolahendusi ja multiruum-süsteeme hallata? Siis tule ja külasta meie Sonos toodete demoruumi!

Rohkem infot Sonose ja Sonos lahenduste kohta leiad siit: https://pood.valiheli.ee/brandid/sonos/

 

Korduma kippuvad küsimused Sonos One kohta:

Mille poolest erinevad omavahel Sonos One Gen 1 ja Gen 2?

2019 aasta teisel poolel välja tulnud uuendatud ehk Gen 2 variant One kõlarist on:

  •  kiirema protsessori ja rohkema mäluga – need omadused peaksid tagama kõlari pikema eluea arvestades uusi tarkvaravärskendusi ja lisanduda võivaid omadusi (2022 juuli seisuga ei ole veel küll ühtegi sellist uuendust tulnud, mida ka Gen 1 kõlar ei toetaks)
  • Bluetooth LE (Low Enery) toega – see võimaldab Sonose äpil lihtsamini kõlarit ära unda. Samas mingit heli üle Bluetoothi striimimist see ei tähenda
  • Heliomadustelt ja välimuselt on tooted identsed. Ka saab Gen 1 ja Gen 2 tooteid omavahel panna paari nii stereo kui ka kodukino jaoks

 

Kas Sonos One on Bluetooth kõlar ehk kas ma Saan Sonos One kõlarisse saata muusikat Bluetoothiga?

Ei. Sonos One (nii Gen 1 kui ka 2) ei toeta üle Bluetoothi muusika edastamist / maha mängimist. Bluetooth Low Energy (BLE) kiip on Gen 2 kõlaris vaid selleks, et algne kasutuselevõtt oleks kiirem ja lihtsam.

 

Kas One kõlariga saab ühendada teisi seadmeid ja heliallikaid nagu TV, CD-mängija jne, kasvõi 3,5mm AUX kaaabliga?

Ei. Sonos One kõlaril ei ole mingeid füüsilisi sisendeid, signaali saab sellesse vaid üle Wi-Fi. Teleri heli saab One kõlari kasutades lisaks mõnd HDMI sisendiga Sonos seadet (Beam/Beam 2, ARC, AMP), muid heliallikaid saab ühendada võttes appi just selleks mõeldud Sonos Port.

 

Millised on Sonos One nõudmised Wi-Fi võrgule ja internetiühendusele?

Muusika striimimine üle interneti ei ole küll väga andmemahukas (ja nii võib seda kasutada üsna muretult ka üle mobiilse interneti) aga kui kasutuses on kehv Wi-Fi ruuter, siis võib teiste suuremat andmemahtu nõudvate teenuste samaaegne kasutamine tekitada “hakkimist”. Lisaks peab arvestama, et Sonos vajab tööks vanemat 802.11b/g protokolli ehk kui ruuteris on see “kinni keeratud” ja jäetud alles vaid 802.11ac või 802.11n, siis tuleb need seaded ära muuta. Teine variant on siis võtta kasutusele Sonose enda võrk SonosNet – selleks tuleb mõni Sonos seade ühendada võrku kaabliga ja edasi saavad eri Sonos seadmed suhelda omavahel läbi selle.

 

Kas Sonos One on niiskuskindel / pritsmekindel / veekindel?

Sonos on on niiskuskindel ja seetõttu võib seda muretult kasutada nii vannitoas, duširuumis kui ka saunas. Ei juhtu ka midagi, kui kõlar on kraanikausi kõrval ja aeg-ajalt mõned veepritsmed selle peale kukuvad. Küll tuleks aga vältida olukorda, kus kõlar lahtise vee (vihma) kätte jääb. Kõlarit saab kasutada ka õues, näiteks terrassil katuse all (sademete eest kaitstult) või aiamajas.

 

Kuidas võtta Amazon Alexa (või Google Assistant või Sonos Voice Control) hääljuhtimine kasutusele?

Amazon Alexa hääljuhtimine on olnud alates selle teenuse väljatulekust aastal 2014 erinevate piirangutega (sõltuvalt teenuse kasutamise riigist) ja kahjuks kehtivad erinevad piirangud Eesti osas senimaani.
Täpsema nimekirja sellest, mida saab ja mida ei saa, leiab siit. Mis Sonose puhul aga peamine – muusika mängimine – on õnneks (küll taas kord piirangutega) saadaval (toetatud on TuneIn ehk internetiraadiod ja Amazon Music aga ka nutikodu juhtimine, infopäringud jne), ainult et käskluste jaoks tuleb kasutada Inglise keelt. Selleks, et piirangutest ümber minna, tuleb oma Amazoni kontol muuta ära seal registreeritud aadress valides riigiks näiteks Saksamaa – siis on võimalik alla tõmmata ja aktiveerida ka teiste striimingteenuste Skillid jms).
Juhendi Alexa aktiveerimiseks Sonos süteemis leiab siit.

Paremad pole lood ka Google’i hääljuhtimisega ehk Google Assistant -iga. Ka sellele kehtivad asukohast sõltuvad piirangud ja pääsuteeks on vaid oma asukohainfoga vassimine. Selleks tuleb sisse logida oma Sonos kontole ja muuta seal aadressiandmetes riik näiteks USA või Saksamaa vastu ja lisada sinna ka neis riikides reaalselt eksisteeriv postiindeks. Edasise juhise leiab aga juba Sonos toe lehelt.

Oluliselt lihtsam ja mis peamine – piirangutevabam, on aga hääljuhtimise kasutuselevõtt Sonos Voice Control abil. Juhendi, kuidas seda teha, mis käsklusi siis kasutada saab jne leiab siit.