Parimad avatud tüüpi kõrvaklapid hinnaklassis 700€ ja enam

Avatud tüüpi kõrvaklappide maailm on lai. Tootjad kasutavad mitmekesiseid lähenemisi ja tehnoloogiaid ning ka lõpptulemus erineb nii hinna, välimuse kui kvaliteedi poolest.

Seekordses postituses teeme väikese ülevaate avatud tüüpi kõrvaklappidest, mille hinnaklass algab 700 EUR lähedalt ja mida võib pidada juba helientusiasti puhul edasijõudnud tasemeks. Nendes tõelistele heligurmaanidele mõeldud klapipaarides akumuleeruvad nii lugematud testimiseks kulunud kuulamistunnid kui inseneride aastatepikkused pingutused ehk kokku saavad tippdisain ja kõrgtehnoloogia viimane sõna. Nagu helimaailmas ikka, ühte ja parimat pole olemas. Selle asemel on palju häid ja erineva iseloomuga seadmeid, nagu ka kuulajaid.

Hinnaliste klappide valimisel soovitame alati huvilisel enne ostmist klappe meie helisalongi proovima tulla, kuna inimeste kuulmine, maitse-eelistused ja isegi pea ning kõrvade kuju ning suurus varieeruvad piisavalt, et mängu täielikult muuta. Kui sul juba on kodus olemas korralik kõrvaklapivõimendus, siis tasuks ka see testimisele kaasa võtta, kuna hinnalisemad klapid nõuavad sageli korralikku klapivõimu ja käituvad eri seadmetega erinevalt. Kui sul sellist võimendust veel ei ole, siis tasub kindlasti ka selle soetamise peale mõelda, kuna enamus Hi-End kõrvaklappe vajab tugevamat sisendpinget, kui seda saab nutiseadmetest või väiksematest DAC/kõrvaklapivõimendustest.

 

HiFiMan Ananda

Hifiman Ananda üle kõrva asetsevad avatud tüüpi planar-magnetic tehnoloogiaga kõrvaklapid on ideaalseks lävepakuks tõeliste muusikasõprade maailma. Kui oled kõrvaklappide otsinguil, mis mängiksid puhast, moonutustevaba ja nauditavat heli, kuid ei soovi veel väga suuri summasid kulutada, siis proovi neid klappe. Kuigi HifiMAN Ananda klapid on kõrge tundlikusega ja madala takistusega ning neid saab kasutada nii mobiiltelefoni, tahvli kui ka sülearvutiga, on siiski väga soovitav kasutada neid parima heli saamiseks koos korraliku kõrvaklapivõimuga. Need klapid istuvad vaatamata kõrvapealse osa suurtele mõõtmetele väga kindlalt peas (lai nahast peakaar) ja esitavad väga detailset, loomutruud ning ülimalt avatud ruumilist heli koos täpse bassiga. Sobivad hästi väga erinevate stiilide kuulamiseks, eriti hästi tulevad toime klassikalise muusika, jazzi ja teiste veidi pehmemate stiilidega, milles oluline instrumentide eraldatus ja detailsus. Heli lekitavad need klapid – nagu kõik teisedki avatud tüüpi klapid – omajagu. See-eest on need ühed paremini hingavad avatud klapid, mis turul saada. Anandaga võid kindel olla, et sinu kõrvad ei kuumene muusikat kuulates üle. Hinna/kvaliteedi suhe on nende klappide puhul samuti väga hea.

Testida saad neid klappe meie salongis ja soetada kohapealt või ValiHeli veebipoest.

 

Meze 109 PRO

Meze Audio 109 PRO klappide näol on tegemist ilmselt hinnaklassi parimate dünaamiliste nö all-rounder klappidega, millega võib ette võtta pikki kuulamisrännakuid väga erinevatesse helimaailmadesse. Kiire reaktsiooniga, selge ja särtsaka heliga klapid paitavad kõrvu väga detailsete ning täpsete kõrgemate sagedustega. Heli on tasakaalus ja meeldivalt sügav ning stereokujutis joonistub tänu heale eraldusvõimele selgelt välja. Üleüldse on selle klapipaari puhul väga keeruline helilise poole pealt mingitki vajakajäämist leida. Loomulikult leidub klappe, mis on mõnes osas (sügavuse või helilava poolest) Meze 109 PRO mudelist üle, kuid sel juhul tuleb sul olla valmis oma rahakotti ka märksa enam kergendama. Lisavoorustest tuleb kindlasti esile tuua veel erakordset kandmismugavust ja luksuslikku puit-metall-nahk-veluur väljanägemist. Meze on näidanud uue 109 PRO mudeliga klassi, mille eest varasemalt käidi välja palju suuremaid summasid ja kellele see ei meeldiks?

Testida saad neid klappe meie salongis ja soetada kohapealt või ValiHeli veebipoest.

 

Audeze LCD – 2Classic

LCD-2 Classicu helidisaini aluseks on võetud 2008. aastal turule tulnud LCD-2 esmamudel, mille tulemuseks on soe, energiline ja väga jõuline helipilt, mis defineerib hästi Audeze filosoofiat. Loomulikult lisandub sellele viimase kümnendi jooksul tehtud täiustused heli ja esitusdünaamika osas. Kaasahaarav muusikaelamus väga võimsa bassi ja rikkaliku kesksagedusega loob tunde, nagu oleksite muusikutega samas toas. Samas on need ehk kõige intiimsema heliga klapid, mida oleme seni kogenud. Nende klappide kõlas on tummist kohalolu ja kõige kõrgemate sagedustega pole üle pakutud. Sobivad ideaalselt jõulisemate stiilide, aga kindlasti ka jazz ja popmuusika kuulamiseks. Peas istuvad Audeze LCD 2Classic klapid kindlalt ja mugavat, kuid niisama ringi käia nendega väga mõistlik pole. Korralikule helile vastavalt on tegemist üsna massiivse klapipaariga nii mõõtudelt kui kaalult ja pika kandmise korral väsitavad sind kergesti. Ehituskvaliteet on see-eest superluks ja need teenivad sind pikki aastaid kaljukindlalt. Olenemata sellest, kas oled originaalse LCD-2 fänn või tulevane Audeze kasutaja, kes soovib teha esmatutvust LCD-seeriaga – Audeze LCD-2 Classic on sinu jaoks hea!

Testida saad neid klappe meie salongis ja soetada kohapealt või ValiHeli veebipoest.

 

Focal Clear Mg

Focali kõrvaklappide lipulaev Clear Mg pakub imelist ja võimast helielamust ning erinevaid täiendavaid funktsioone. Prantsusmaal toodetud tippmudel sisaldab eksklusiivseid tehnoloogiaid, mis on pikkade akustikaalaste uuringute tulemuseks. Näiteks koosnevad kuularielemendid ainulaadsest magneesiumkoonusest, mis võimaldavad eriti täpset ja mõjuvat taasesitust. Clear Mg erakordselt vastupidav viimistlus on aga segu luksuslikust kastanipuust ja erinevatest metallosadest, millele lisavad mugavust nahast peapael ning mikrokiududest kõrvapadjad. Helipildilt on tegu hästi balansseeritud, erksa oleku, laia stereo ja väga hea dünaamika ning ekspressiivsusega kõrvaklappidega, mis ei värvi heli ja esitavad muusikat ülimalt täpselt. Focal Clear Mg heli detailsus üllatab aga ka pika kogemusega kuulajaid, samas lekitavad need klapid üksjagu heli. Kandmismugavus on suurepärane vaatamata suhteliselt massiivsele ja jäigale konstruktsioonile. Viimasest võidab omakorda klappide kestvus. Clear Mg on ideaalne partner tõsisele audiofiilile, kellele meeldib jäägitult helidesse sukelduda.

Testida saad neid klappe meie salongis ja soetada kohapealt või ValiHeli veebipoest.

 

Sennheiser HD800 S

Sennheiser HD 800 S on standard, millega võrreldakse kriitilistes testides tõelistele audiogurmaanidele mõeldud kõrvaklappe. Suurem osa neist ei suuda olla HD 800 S-ga võrdväärsed. Tänu käsitsi valmistamisele ja kaasaegse tootmise täpsusele on saavutanud Sennheiseri HD 800 S klapid taseme, mis annavad sulle võimaluse oma muusikakogu uuesti läbi kuulata nii, nagu oleksid saanud äsja uue paari kõrvu. Koged oma lemmiklugudes kindlasti uusi detaile ja mis peamine – enneolematut ruumilisust. Kogu helipilt oleks justkui elusam! HD 800 S demonstreerib Sennheiseri enam kui 75-aastast kogemust audio vallas ja defineerib uuesti selle, milline üks tõelise muusikasõbra töövahend peaks olema. See klapipaar pakub kaasahaaravat akustikat, mille tunned ära mitte ühe muusikalise detaili, vaid kõikide osade sünergiast moodustunud täiuslikus helipildis. Peas on need klapid, hoolimata suurusest, mugavad ja kerged. Kõrvadel on klappide sees väga palju ruumi, mis välistab ülekuumenemise ohu. Futuristlik-industriaalne disain on muidugi maitseasi ja see on ehk nende klappide ainus omadus, mis kuulajate arvamused lahku lööb. Selle hinnaklassi klapid soovivad säravama läämiseks kindlasti ka korralikku kõrvaklapivõimendust – HD 800 S pole selles suhtes erand. Aga kui oled sobiva võimendi leidnud premeerivad need klapid sind personaalse kontserdisaaliga ja seda naabreid äratamata!

Testida saad neid klappe meie salongis ja soetada kohapealt või ValiHeli veebipoest.

 

Hifiman Arya Organic

Hifiman Arya Organic avatud tüüpi planar-magnetic kõrvaklapid

Hifiman Arya avatud tüüpi planar magnetic tehnoloogial põhinevad kõrvaklapid on iga tõelise audiofiili unistuseks. Tegemist on Arya-seeria kolmanda põlvkonnaga, millel on varasemate mudelitega võrreldes parendatud helipilt ja uued viimistlusdetailid ning mille kohta võib rahuliku südamega öelda, et tegu on väga õnnestunud uuendustega. Kui hindad muusika kuulamisel naturaalset moonutamata kõla, laia stereopilti, sügavat helilava ja õhulisust, siis võiks Hifiman Arya Organic klapid olla just sulle. Sennheiseri klappidega võrreldes on see klapipaar ehk veidi rahulikuma ja pehmema kõlaga.

Suurepärase heli taga on peidus ülimalt õhukesed elemendid, kestev ja tugev metallkonstruktsioon. Arya’d hingavad erakordselt hästi ja nende klapiosade asümmeetria järgib hästi kõrvade kuju. Lisaks on neil lai nahast peakaar, tänu millele metallosad pealage ei puutu ja klapid istuvad peas mugavalt ning kindlalt. Sügavad bassid ja energiline kõrgem heliriba ei peta sinu ootusi ka väga jõulise muusika kuulamisel.

Testida saad neid klappe meie salongis ja soetada kohapealt või ValiHeli veebipoest.

 

HEDD audio HEDDphone

Robustse ehitusega massiivsed avatud tüüpi kõrvaklapid HEDDphone on mõeldud eelkõige kõrgetasemelisse stuudiokasutusse või väga suurele muusikasõbrale, kellel on oluline erakordselt täpne ning värvinguteta helipilt. Kriitilise kuulamise jaoks ideaalsed klapid aitavad sul kergesti tuvastada ja parandada vajakajäämisi töödeldavas helipildis, kuna HEDDphone’d ei ole kehva helimaterjali osas eriti andestavad ja toovad selle koheselt esile. Iseäranis laia ja avara helilava, uskumatu stereopildi ning detailsusega uuenduslikke tehnoloogiaid täis (Air Motion Transformer ja VVT®) kõrvaklappe võib pidada hetkel üheks stuudioklappide lipulaevaks. Mõõtmetelt on need klapid ühed suurimad ja raskemad, mida testinud oleme ning soovitame neid enne ostmist kindlasti kuulama-proovima tulla. Tõsi, mõõte aga ei tasuks kindlasti peljata, eriti kui oled viimase tipptehnoloogia otsingul, mille tootjaks HEDDaudio kahtlemata on (vt meie kodulehelt ka HEDDaudio teisi tooteid).

Testida saad neid klappe meie salongis ja soetada kohapealt või ValiHeli veebipoest.

 

 

Meze Elite

Meze’s Elite avatud kõrvaklappide juures on kasutatud varasema, kuulajate poolt väga armastatud, mudeli Empyreani põnevat disaini, mida on täiustatud paljukiidetud Rinaro Isodynamics kuularielementidega, millel on erakordselt madal moonutusnäitaja ja mis võimaldavad esitada väga laia sagedusvahemikku. Need ülimalt õhukesed, kerged, kahe mähisega elemendid on tasapinnalise magnettehnoloogia edasiarendus, mis tagavad kütkestava bassitulemuse ja elutruu helipildi. Erinevalt paljudest teistest tippklassi mudelitest on Meze Elite kõrvaklappe kerge võimendada. See muudab võimendi valiku palju lihtsamaks. Loomulikult on Meze Elite klappidel suurepärane koostekvaliteet (sealhulgas vastupidav alumiiniumist kandekott) ja nende disainimisel on ka kuulamismugavus saanud erilist tähelepanu. Kõik on õnnestunud suurepäraselt – kui oled need kõrvaklapid endale pähe pannud, ei taha sa seda enam kunagi ära võtta…

Osta saad neid klappe ValiHeli veebipoest.

 

See on muidugi vaid väike valik hetkel saadaval olevatest erinevatest avatud tüüpi kõrvaklappidest, mis mõeldud juba edasijõudnud ja kogenenumatele helientusiastidele. Kui sind hakkas mõni kuularipaar huvitama, või soovid infot selle kohta, mis meil veel valikus on – siis võta julgelt ValiHeliga ühendust või veel parem – tule meile kohapeale külla ! Ootame sind!

 

Meie kollektiivilt said dünaamiliste klappide hulgast enim punkte Meze 109 Pro ning planar-magnetic tüüpi klappide osas HifiMan Arya.