Parimad avatud tüüpi kõrvaklapid hinnaklassis kuni 600€

Avatud tüüpi kõrvaklappide maailm on lai. Tootjad kasutavad mitmekesiseid lähenemisi ja tehnoloogiaid ning ka lõpptulemus võib olla olenevalt eesmärgist väga erinev.

Klappide valimisel soovitame vähese kogemusega huvilisel enne ostmist kindlasti klappe proovimas käia, kuna inimeste kuulmine, maitse-eelistused ja isegi pea ning kõrvade kuju varieeruvad piisavalt, et mängu täielikult muuta.

Kui teil on kodus olemas kõrvaklapivõimendus, siis tasuks ka see testimisele kaasa võtta, kuna klapid võivad käituda eri seadmetega erinevalt. Siiski on üksjagu mudeleid, mis teiste seast rohkem välja paistavad või mõne omaduse poolest oluliselt eristuvad.

Seekordses postituses on luubi all avatud tüüpi kõrvaklapid, mille hinnaklass jääb 600€ piiresse ja mis võimaldavad sul oma muusikaharrastuse järgmisele tasemele viia – olenemata hobi spetsiifikast. Valikus on olemas klappe nii kuulamiseks, stuudiotööks kui ka bluetoothi teel kuulamiseks. Tegemist on meie kogemuse ja valikuga ning me väga loodame, et see aitab sul natukenegi paremini orienteeruda selles põnevas kõrvaklapimaailmas.

 

Sennheiser HD 660S2

 

Saksa tootja Sennheiser’i avatud kõrvaklapi mudeli HD 660S uus generatsioon HD 660S2 jätkab asjatundjate poolt palju kiidetud ja armastatud 600-sarja, mis on pikalt olnud omamoodi standardiks või kullaprooviks teiste kõrvaklappide võrdlemisel. Sennheiser HD 660S2 sügavalt detailne ja avatud helipilt on oma värvingult soojemapoolsem, parandatud bassiesituse ning varasemast veidi erksama helipildiga. 660S2 tugevused ilmnevad endiselt, Sennheiseri klappidele iseloomulikult, eelkõige keskmise sagedusala edastamisel, tänu millele säravad need klapid tõeliselt nö pehmemate stiilide esitusel (klassika, ambient, jazz, pop jms). Peas on need samuti väga mugavad ja kindla haardega, kuigi mõne kuulaja jaoks võivad ehk kasutamise algusfaasis tunduda pisut jäigad. Mugavust lisavad pehmed sametised kõrvapadjad. Heli lekitab HD 660S2 avatud tüüpi klappide kohta suhteliselt vähe, mis annab neile rohkelt kasutusvõimalusi ka kodustuudiotes. Korraliku ja endale meelepärase helipildiga kõrvaklapivõimendi kasutamisel saate endale aga pea ideaalse muusikakuulamise komplekti, mis niipea väljavahetamist ei vaja.

Hifiman Deva Pro

 

Hifiman Deva Pro klapid on siin nimekirjas üsna omalaadsed, kuna pakuvad avatud tüüpi kõrvaklappide jaoks seni suhteliselt harva esinevat juhtmevaba lahendust. Võib-olla maitseasi, kas lisatud Bluetooth moodul teile visuaalselt meeldib, või mitte. Praktilise külje pealt on aga tegemist väärt lisaga –  oled lõpuks ometi vaba ruumipiirangutest kõrge kvaliteediga heli nautimisel. Vajadusel saab neile kiirelt kaablid külge ühendada ja nautida heli ka tavapärasel viisil. Kuigi klapid lekitavad üksjagu heli, ei ole nad selles osas kõige valjemad. Deva Pro heli on meeldivalt avatud ja loomuliku moonutuste vaba kõlaga, sobides ideaalselt näiteks klassikalise muusika kuulamiseks. Peas istuvad need suurepäraselt ja nende kandmine on puhas nauding. Hifiman Deva Pro klappidega avad ukse audiofiilide maailma. Ettevaatust, sealt tagasiteed enam ei ole!

 

Grado SR325e

Ühe omapärasema karakteriga heli kuuled sa Grado SR325e klappidest. Hea dünaamika, väga avar ja julge helipilt annavad sellele kuularipaarile eelise just rütmilisema või muidu jõulisema muusika kuulamiseks – rocki, popi ja elektroonilise muusika esitamisel on need klapid täielikult oma sõiduvees. Ühtlasi on tegemist enim heli lekitava mudeliga, mida oleme seni kohanud. Stiilsed Grado klapid on ehitatud väga kvaliteetselt ja robustselt ning peavad vastu terveid ajastuid. Kandmismugavuse osas lähevad kasutajate arvamused aga aeg-ajalt lahku ning enne, kui neid soetama hakkad, veendu kindlasti, et need sinu pähe sobiksid. Komplektis on õnneks mitu paari erineva suurusega (S, L, G) kõrvapatju, mis teeb sobitamise lihtsamaks. Kui otsid endale avatud tüüpi kõrvaklappe, siis tasub Grado 325e’le anda võimalus isegi juhul, kui need muidu hinna või välimuse poolest sinu soovilisti ei satuks. Grado näol saad selle raha eest lihtsalt kordades rohkem, kui oodata oskad!

 

Hifman Sundara

Hifiman Sundara tugevus seisneb eelkõige nende neutraalses ja väga audiofiilses helipildis – suurepärases detailide eristuses ning laias heliväljas. Sagedusvahemikuks on lausa uskumatud 6Hz-75kHz! Seetõttu võiks Sundara maksta ka poole rohkem ja ikkagi oleks tegemist hea diiliga. Need on vastupidavad, kompaktsed klapid, mida on mugav kanda ja mis teenivad sind pikalt. Samas sobivad pigem kuulajale, kellele meeldib tugevam haare ja kindel peas püsimine. Boonuseks on veel see, et kõrvaklappide kaabel on asendatav. Kindlasti tasub arvestada aga heli lekkimise kõrget taset, mis võib häirida ümbritsevaid inimesi või salvestuskvaliteeti stuudiokasutusel. Ka bassisema heli austajatel soovitame pigem vaadata teiste mudelite poole. Avara ja meeldiva stereopildi poolest on neile klappidele aga omas hinnaklassis raske vastast leida.

 

 

Audio-Technica ATH-R70x

Audio-Technica ATH-R70x klapid on sihitud eelkõige stuudiotööks. Avatud helilava ja erakordne täpsus ning detailide eraldusvõime annavad suure eelise ja kõrvamõnu pikkadel stuudiosessioonidel. Need klapid lekitavad võrreldes teiste avatud tüüpi kõrvaklappidega suhteliselt vähe heli ja on erakordselt kerged ning mugavad kanda. Ilmselt on tegemist kõige mugavamate avatud tüüpi klappidega, mida meil on õnnestunud testida. Audiofiilsetel kuulajatel tuleks aga arvestada, et need klapid ei anna helile pea üldse lisavärvinguid ja helilava on võrreldes teiste siin nimekirjas olevate klappidega veidi kitsam. Lisaks on need tehniliselt üpris nõudlikud klapid (takistus 470 oomi), mis vajavad parima tulemuse saamiseks endale partneriks korralikku kõrvaklapivõimendit. Omas hinnaklassis on tegemist tõelise pärliga, mis vääriks palju rohkem tähelepanu – tule proovi ise järele!

 

Austrian Audio Hi-X65

 

Austrian Audio HI-X65 on – nagu nimigi ütleb – läbi ja lõhki Austria toodang. Uuendusliku kuularielemendi kasutamine võimaldab neil pakkuda ühtesid paremini kõlavaid klappe siin nimekirjas. HI-X65 eripäraks teiste klappidega võrreldes on kõrgemate sageduste selgus ja läbipaistvus, mis annab kogu helipildile energiat ja särtsakust juurde. Bassi esitus ei trügi esile ja on äärmiselt täpne.

Peas seisavad HI-X65-d kindlalt ja kõrvadele on klappide sees korralikult ruumi. Küll aga peaks arvestama, et neis klappides võivad kõrvad väga pikkadel kuulamissessioonidel üle keskmise soojeneda ja seetõttu on soovituslik klappe aeg-ajalt mõneks ajaks peast võtta. Kõrvadele piisava puhkuse andmine on aga tänuväärt tegevuseks pea iga klapipaari puhul.

Ülimalt detailne helipilt ja vähene heli lekkimine teeb neist suurepärased stuudioklapid, aga ka audiofiilsele kuulajale on need oma särava saundi ja piisava helilava poolest tõeliseks maiuspalaks.

Hifiman Edition XS

 

Selle hinnaklassi ülemisele piirile jäävad Hifiman Edition XS klapid sisaldavad endas planar magnetic tehnoloogiat, mis annab parima stereopildi ja väga ruumilise ning moonutustevaba avatud heli. Edition XS on mudel, mille puhul kõik need omadused on suurepäraselt realiseerunud ning hinna/kvaliteedi suhe saab pidada väga heaks. Nende klappide heli iseloomustavad märksõnad õhuline, selge ja väga musikaalne, mis peaks võluma juba ka väga kogenud audiofiilset kuulajat. Klapid on küll suuremõõdulised, kuid peas väga mugavad ja paigal kuulates kindlalt püsivad. Mobiilseks kuulamiseks võib jääda nende klappide haare aga veidi ebapiisavaks. See-eest võib neid kanda väga pikalt, ilma et kõrvad väsimust või liigset temperatuuri tõusu tunneks. Heli lekitavad need klapid pigem rohkem, kui vähem. Parima tulemuse saavutamiseks vajavad need suure sisendvõimsusega klapid endale paariliseks võrdväärset kõrvaklapivõimendit. Tulemus on aga seda väärt – nende klappidega avastad oma muusikakogu uuesti!

 

Tule ja veendu ise, milline klapipaar on just sinu vajadustele sobivaim → vaata salongi lahtiolekuaegu SIIT